fb bttspecjalisci bttkontakt btt

 

Leczenie kanałowe - endodoncja

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest przeprowadzane w przypadkach zapalenia miazgi zęba, polega na usunięciu zmienionej zapalnie lub martwej miazgi z kanałów korzeniowych, opracowaniu i wypełnieniu materiałem światłoczułym. Leczenie kanałowe pozwala na zachowanie zęba oraz przywrócenie jego funkcji na wiele lat.

leczenie kanalowe poznan poladent


Kiedy zgłosić się do stomatologa?

Oczywiście zawsze radzimy zgłaszać się jak najszybciej, kiedy tylko zaobserwujesz ubytki lub zmiany na swoich zębach. Odczuwanie bólu (ćmienie,zwłaszcza w nocy), widoczne ropnie lub stany zapalne, są sygnałem do jak najszybszej wizyty u dentysty i mogą być zakwalifikowane do leczenia endodentycznego.

Leczenie kanałowe może być również wymagane w następstwie wcześniejszego, nieprawidłowo wykonanego zabiegu. Pozostawienie bez leczenia lub nieprawidłowe leczenie kanałowe może spowodować powikłania i zmiany okołowierzchołkowe w tkance kostnej, a w następstwie konieczność ekstrakcji zęba. Dobrze opracowany i wyleczony ząb w przyszłości może stanowić doskonałą podporę uzupełnienia protetycznego.

Znieczulenie przy leczeniu kanałowym

Dla Twojego komfortu stosujemy wysokiej jakości preparaty znieczulające, leczenie kanałowe przebiega bezproblemowo i dzięki nowoczesnym urządzeniom oraz dużemu doświadczeniu sam zabieg jest bezbolesny. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia komputerowego, urządzenie kontroluje ilość i ciśnienie podawanego preparatu antyseptycznego dzięki temu pacjent nie poczuje momentu wprowadzenia znieczulenia.

Jak przebiega leczenie kanałowe w naszym gabinecie w Poznaniu?

Na początku wykonujemy cyfrowe zdjęcie RTG chorego zęba, co pozwala na ocenę sytuacji oraz określenie liczby kanałów. Sam zabieg wymaga dużej precyzji, specjalista usuwa zmienioną chorobowo miazgę w kanałach i komorze zębowej wielokrotnie płucząc i dezynfekując oczyszczone kanały. Następnie wypełnia się opracowane kanały materiałem termoplastycznym. Kontrola radiologiczna pozwala ocenić, czy kanały są szczelnie i poprawnie wypełnione.

 

Leczenie kanałowe w naszym gabinecie odbywa się w powiększeniu z użyciem mikroskopu zabiegowego ZEISS lub z użyciem lup zabiegowych, z zastosowaniem ultradźwięków celem perfekcyjnego opracowania kanałów, udrożniania obliteracji, usuwania złamanych narzędzi. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w osłonie z koferdamu, a kanały wypełnianie są wstrzykiwaną płynną gutaperką na ciepło. Stosujemy również system do zamykania perforacji. Mamy bardzo duże doświadczenie w leczeniu endodontycznym oraz ponownym leczeniu endodontycznym (re-endo).


Drugim etapem jest odbudowa i wypełnienie korony zęba materiałami światłoutwardzalnymi lub za pomocą korony protetycznej porcelanowej lub pełnoceramicznej. Tak wyleczony ząb pełni rolę naturalnego implantu zębowego.


   
belka 1poladent poznan dentysta
poladent blend-a-med partner
belka 2 poladent poznan dentysta
poladent bezbolesne zabiegi dentystyczne
belka 3poladent poznan dentysta
poladent wygodne raty niskie ceny

 

 

 

 

 

 


     
telefon poladent infolinia | rejestracja  (+48) 61 865 16 52
 
Stomatolog

Specjalistyczny Gabinet
 
     
telefon poladent Maja Kucharska - Janińska
(+48) 607 09 90 15
 
 

 
     
kontakt poladent Poznań, ul. Swoboda 44/1
gabinet@poladent.pl
 
 


 

 
     
dojazd do poladent Jak do Nas dojechać ?  
 

  

   
Copyright © 2019 by Poladent. Wszelkie prawa zastrzeżone.