fb bttspecjalisci bttkontakt btt

 

Diagnostyka RTG Zębów

W naszym gabinecie w Poznaniu, RTG zębów - potocznie nazywane prześwietleniem stomatologicznym - odbywa się przy użyciu nowoczesnego rentgenu cyfrowego do wykonywania zdjęć panoramicznych, o bardzo wysokiej rozdzielczości, gwarantującej doskonałą jakość obrazu. Zdjęcie panoramiczne pozwala ocenić środkowe i dolne piętro twarzo-czaszki, zatoki oboczne nosa (szczękowe), jamę nosową wraz z przegrodą nosa, stawy skroniowo-żuchwowe, obie szczęki, żuchwę a przede wszystkim wszystkie zęby.

rentgen stomatologiczny poznan

Badanie radiologiczne jest w pełni bezbolesne i bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Istotną informacją, wartą podkreślenia jest to, że rentgen cyfrowy, który stosujemy w naszym gabinecie emituje aż 7-krotnie niższą dawkę promieniowania niż rentgen analogowy.

 

Czas, jaki potrzebujemy na to, aby zdjęcie rentgenowskie zębów zostało wykonane, to zaledwie kilkanaście sekund, w trakcie których otrzymujemy pełną rentgenodiagnostyką, za pomocą której możemy postawić prawidłową diagnozę i ustalić plan leczenia.

 

Wykonane zdjęcie pozostaje w pamięci PACS komputera, przy czym możliwe jest nagranie go na płytę CD.

Wskazania do wykonania zdjęcia RTG zębów

Istnieje szereg przypadków, kiedy lekarz stomatolog zleca, aby wykonany został rentgen zębów. Najczęściej ma to miejsce przed planowanym leczeniem kanałowym, ekstrakcją zęba czy założeniem protezy zębowej. Jednak RTG zębów w Poznaniu ma o wiele szersze zastosowanie i pozwala m.in. wykryć zmiany patologiczne przy korzeniach zębów, stwierdzić obecność próchnicy, zębów zatrzymanych, obecność lub też brak zawiązków zębowych. Rentgen szczęki jest też wykonywany wtedy, gdy istnieje podejrzenie torbieli czy istnienia zmian nowotworowych w obrębie twarzo-czaszki.

RTG zębów Poznań - przebieg

Przed wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego zęba w naszym gabinecie w Poznaniu, pacjent musi zdjąć wszystkie kolczyki, jakie ma w obrębie twarzy. W przypadku posiadania metalowej protezy lub innych metalowych elementów wewnątrz ciała, konieczne jest poinformowanie o tym osoby, która wykonuje zdjęcie RTG. Następnie pacjent proszony jest o założenie fartucha ochronnego i zostaje wykonane zdjęcie.

Ile kosztuje zdjęcie rentgenowskie zęba?

To pytanie zadaje wielu pacjentów, którzy słyszą z ust stomatologa, że należy zrobić zdjęcie RTG zęba. Wówczas informujemy, że koszt takiego prześwietlenia nie jest duży. Wykonując rentgen zębów w Poznaniu - w naszym gabinecie, zapłacimy za niego kwotę, która nie będzie przekraczała kilkudziesięciu złotych.
 
Uwaga! Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania zdjęcia RTG jest ciąża.

 belka 1poladent poznan dentysta
poladent blend-a-med partner
belka 2 poladent poznan dentysta
poladent bezbolesne zabiegi dentystyczne
belka 3poladent poznan dentysta
poladent wygodne raty niskie ceny

 

 

 

 

 

 


     
telefon poladent infolinia | rejestracja  (+48) 61 865 16 52
 
Stomatolog

Specjalistyczny Gabinet
 
     
telefon poladent Maja Kucharska - Janińska
(+48) 607 09 90 15
 
 

 
     
kontakt poladent Poznań, ul. Swoboda 44/1
gabinet@poladent.pl
 
 


 

 
     
dojazd do poladent Jak do Nas dojechać ?  
 

  

   
Copyright © 2019 by Poladent. Wszelkie prawa zastrzeżone.